Banner 2

Araçlarınızın kullanım hızı gibi sürüş performanslarını anlık olarak takip edebilecek, aracınızın sert frenleme ve ani hareketleri hakkında fikir sahibi olabileceksiniz. Rölanti takibi Araç kullanım ekonomisinde çok önemli bir etken olan rölanti süresini kontrol edebileceksiniz. Böylece rölantide meydana gelen yakıt kayıplarını en aza indireceksiniz. Aynı zamanda rölantide çok uzun süre kalmanın yarattığı; aracın bujilerine, silindirlerine ve egzos sistemine verilen zararı en aza indireceksiniz. Rölantideki bir araç saatte 50 km hız ile giden bir araca göre çok daha fazla hava kirliliği yaratmaktadır. Araç Takip/ Filo Yönetim Sistemi sayesinde çevreye verilen zararı en aza indirebileceksiniz.

Sürücünüzün sefere çıktığı andan itibaren emniyetli araç kullanım prensiplerine uygun araç kullanıp kullanmadığını izleyebilecek, aracınızın belirlenen güzergah dışına çıkma, genel kullanım ilkelerine uyma, çalışılan saatlerin kontrolü, muhtemel yorgunluk kontrolü, aracınızın kullanım saatlerinin kontrolü ile ne kadar gece sürüşü yaptığının tespiti, vermiş olduğunuz hız limitlerini aşmasını takip ederek potansiyel kaza riskini azaltma gibi kritik emniyetli sürüş performanslarını Araç Takip/Filo Yönetim Sistemleri sayesinde kontrol altında tutabileceksiniz.

Sürücünüz yola çıktıktan sonra yolun ve çevresel şartların meydana getirdiği etkiler altında kalmaktadır. Sürücülerinizin varış noktasına kadar yol ihlalleri, belli bir mesafeyi çok kısa zamanda kat edip özel sebeplere gereksiz beklemeler yapması, olabilecek her türlü suistimali engelleme, aracınızın sürücü tarafından farklı sebepler için kullanımın engellenmesi, istenmeyen noktalarda duruşlar ve molalar, işe başlama ve günlük toplam çalışma saati kontrolünde Araç Takip/Filo Yönetim Sistemleri size çok önemli avantaj sağlayacak çözüm olacaktır.

Taşımakta olduğunuz yük ve yolcularınızın uygun güzergahta yol alması aracınız, yük ve yolcularınız ile ilgili riskleri en aza indirecektir. Sürücünüzü ve aracınızı her an kontrol ederek içinizin rahat olmasını sağlayacaksınız.

Olabilecek çalınma durumlarında aracınızın yerinin tespit edilerek güvenlik güçlerine bildirilmesi, Araç Takip/Filo Yönetim Sistemleri ile mümkün olabilecektir. Günümüzde birçok çalınma olayı, araç takip sistemleri ile engellenmektedir

Aracınızın varış noktasına ne kadar uzakta olduğunu ve ne zaman varabileceğini görerek, müşterilerinize her zaman kalan varış süresi hakkında bilgi verebilecek, ayrıca filo kaynaklarınızı sonraki seferler için en optimum kullanma olanağını yaratabileceksiniz. Sektörün ihtiyaçlarına ve müşteri talebine göre elde edilen bilgilerin şekli, türü ve kullanım alanları farklı olmaktadır. Her sektörün kendine özgü parametreleri izleme, kontrol etme ve sürekli iyileştirme faaliyetleri kapsamında sahadan elde edilecek olan bilginin önemi artmaktadır.